Proceder pozbywania sie psów w okresie letnim.

Początek lata, początek wakacji i wyjazdów. To wszystko oznacza, że zaczął się również sezon na pozbywanie się psów.
W okresie letnim można zauważyć coraz więcej samotnie błąkających się psów. Ich właściciele wyruszają w podróże, poświęcają się turystyce i odpoczynkowi a pies oznacza zbyt dużo obowiązków. Dlatego też pozbawieni serca ludzie porzucają zwierzaki. Otwarte pozostaje pytanie: dlaczego?
Otóż nie wszędzie można zabrać swojego pupilka. Chyba nikt nie wyobraża sobie wyjazdu do Egiptu wraz z psem. Taki wyjazd związane jest z dodatkowymi kosztami, problemami ze znalezieniem odpowiedniego hotelu. Lepiej pozbyć się problemu tu w Polsce. Można przecież wywieźć psa do lasu i tam go zostawić.
Wolontariusze przerażeni są również rosnącą liczbą zwierząt w schroniskach w okresie letnim. Ludzie decydując się na psa zapominają, że jest on obowiązkiem wymagającym poświęcenia, czasu oraz pieniędzy. Obowiązkiem, którego w łatwy sposób można się pozbyć zapominając o jego wierności, oddaniu i przywiązaniu do właściciela.

Przecież są hotele  dla psów, przyjaciele, rodzina, można zostawić wcześniej ogłoszenie w sklepie zoologicznym np: http://www.crazyworldpets.pl na pewno ktoś zaopiekuje sie na daną chwilę psiną. Wszystko jest kwestą woli właściciela czworonoga.

Go to Top